Zwroty i reklamacje

Prawo odstąpienia od umowy

 

1./ Mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość poprzez sklep internetowy: http://interoom.pl/, w terminie 14 dni bez podania przyczyny.

2./ Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia doręczenia/odbioru towaru (lub dnia w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej partii towaru lub ostatniej części).

3./ Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość przez sklep internetowy, muszą Państwo poinformować nas pisemnie za pomocą listu poleconego przesłanego na adres: Inter TWF Danuta Tipolt,  Otwock (05-400), ul. Górna 22 lub poczty elektronicznej na adres: sklep@interoom.pl,  o swojej decyzji o odstąpieniu od przedmiotowej umowy w drodze jednoznacznego pisemnego oświadczenia. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od takiej umowy zawartym w Załączniku Nr 2 do Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.

4./ Aby zachować 14-dniowy termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy drogą elektroniczną (Załącznik Nr 2 do Regulaminu: Pobierz formularz). Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną na Państwa adres wskazany w formularzu).

5./ Skutki odstąpienia od umowy:

(a) W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość przez sklep internetowy, zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym zapłacone przez Państwa koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób wysyłki oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni licząc od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o odstąpieniu od umowy.

(b) Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba, że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

(c) W przypadku odstąpienia od umowy i zwrotu towaru odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości towaru wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania tego towaru.

6./ Towar zwracany prosimy odesłać na nasz adres:  Inter TWF Danuta Tipolt,  Otwock (05-400), ul. Górna 22, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy. Jednakże, zgodnie z obowiązującymi przepisami będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru rzeczy, w tym także przypadku, gdy towar ze względu na swój charakter nie może zostać w zwykły sposób odesłany pocztą.

7./ W przypadku umów zawieranych na odległość przez sklep internetowy zobowiązujących do sprzedaży towarów, w których nie proponujemy Państwu odbioru rzeczy na nasz koszt w przypadku odstąpienia od umowy, możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

8./ Nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość przez sklep internetowy w przypadku nabycia towarów przygotowanych na zamówienie, w szczególności wykładzin ciętych na wymiar według indywidualnego zamówienia, oraz w odniesieniu do umów: 

(a) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;

(b) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

(c) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

(d) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

(e) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy;

(f) zawartej w drodze aukcji publicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl